Alüminyum ürünler için uygun ürünler

P+W Metallbau alüminyum siloları son derece çok yönlüdür ve tüm yaygın dökme ürünler için uygundur. Kimya, plastik veya gıda gibi çok çeşitli sektörlerde kullanılmalarının nedeni budur. Çoğu dökme ürün için yaygın çelik siloların yerine alüminyum siloların kullanılması daha kârlıdır. İster harmanlama, isterse taşıma veya depolama – her amaca uygun silomuz vardır.

Alüminyum silolarımızın avantajları

Dökme ürün depolama ve saklama söz konusu olduğunda bizim deneyimimizden istifade edin. Alüminyum silolarımız için geniş bir ölçü ve çap seçeneği sunarak arzu edilen depolama kapasitesi için ekonomik ve esnek çözümler sağlayabiliyoruz. Alüminyum silolarımızla kısa teslim süreleri ve mevcut veya yeni tesislerde alüminyum silolarının entegrasyonuna yönelik planlama kolaylığı sağlıyoruz. Alüminyum silolara yönelik kapsamlı silo aksesuarlarımız ile birlikte neredeyse tüm dökme ürün depolama işlemleri ekonomik ve etkin bir şekilde çözümlenebilmektedir.

Neden alüminyum silo

Alüminyum silolarımız için doğal sert bir alüminyum olan AlMg kullanılmaktadır. Alüminyum suya veya kimyasallara karşı yüksek korozyon direnci ile birlikte düşük ağırlık ve yüksek mekanik dayanım gibi eşsiz özellikleri birleştirmektedir. Alüminyum sağlık için güvenlidir ve farklı elementler ile kombine halde doğal olarak bulunmaktadır. Diş macunu, kabartma tozu ve dilimlenmiş peynirde dahi alüminyum izlerine rastlayabilirsiniz. Bu nedenle alüminyum silolar herhangi bir çekince olmadan plastik, ilaç, gıda ve kimya sanayinde kullanılabilir.